Öğrenci Taşımacılığı

Öğrenci Taşımacılığı

ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI
Kaptan Tur, yarınlarımız olan çocuklarımızın, eğitim süreçleri boyunca (Yuva, Anaokulu, İlköğretim, Lise, Üniversite, Dershane) onların güvenli bir ortam içersinde zamanında ulaşımlarını sağlayıp, bir nevi veli gibi okul dışı mesuliyetlerini üstlenerek 'a' kalite hizmet sunmaktadır.

Öğrencilerimizin eğitim almakta oldukları düzey ne olursa olsun yasa ve yönetmeliklere harfiyen uyan firmamız güvenlik amaçlı kendi belirlemiş olduğu kurallarından da kati surette taviz vermemektedir. Öğrencilerimizin emniyeti açısından araçlarda, okulumuzda ve şirket merkezimizde adres, telefon, kan grubu vb. bilgiler listeler halinde kayıtta tutulmaktadır. Ayrıca Kaptan güvencesi yanında araçlarda kişi başı kaza sigortası yaptırılmaktadır.
Kaptanlarımız ve yardımcı personellerimiz konularında uzmanlaşmış olup, kendilerine hizmet vermiş oldukları alana göre de eğitimler verilmektedir. Tüm personelimiz çocuk psikolojisinden anlayan, çocuklar ile ilişkileri düzeyli olan kişilerden seçilmiştir. Personelimizde sağlamış olduğumuz bu vasıflar ile servis içersindeki öğrencilerin uyumunun sağlanması kendimize görev kabul edinilmiştir.

Personel seçimimizdeki hassasiyetimizi araç seçimimizde de göstererek 'a' kalite hizmet anlayışımız gereği tamamı yeni (1-3 yaş), yetkili noktalardan bakımlı, belirli tiplerde, konforlu, ısıtma ve otomatik kapı donanımlı özelliklere haiz araç filomuz ile hizmet vermekteyiz.

Şirketimiz okul organizasyonlarına gönüllü iştirak ettiği gibi kendi düzenlediği organizasyonlarla öğrenci, veli ve eğitimcileri bir araya getirmeyi görev kabul etmiştir. Geleceğinizi sizler kadar koruyup gözeteceğimizi taahhüt ederiz.

Umudumuz Geleceğimizdir...
Öğrenci Taşımacılığında Daimi Uygulamalarımız ve Taahhütlerimiz;
Şirketimizde çalışan tüm;
Servis araçları ve sürücüleri 21234 sayılı resmi gazetede İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği'nde belirtilen ilgili maddelerdeki şartlara haizdir.
1- Şirketimiz TÜRKAK onaylı ISO belgesine ve TSE tarafından hizmet yeterlilik onay belgesine sahip olup, Acil ambulans sistemi (S.O.S) ve Araç yol yardım gibi kurumlarla da sözleşmeli olarak çalışmaktadır.
2- ISO standartlarına uygun form , talimatname ve rapor sistemi ile çalışılacaktır.
3- Araçlar TSE standartlarına uygun dizayn edilmektedir.
- Işıklı/sesli uyarı sistemli otomatik kapı (Öğrencilerin kapıları içten kontrolsüz açılmasını engelleniyor.)
- Tüm koltuklarda emniyet kemeri
- Dur levhası
- Sabit camlar
- Isıtma / soğutma sistemi
- Yolcu (koltuk başı) sigortası
- Herhangi bir kaza yada araç içerisinde öğrencinin sağlık problemi yaşaması durumunda S.O.S. acil ambulans anlaşması.
4- Her gün okulda hizmet amaçlı bir araç bırakılacaktır ptt, kaymakamlık, belediye, acil öğrenci rahatsızlıkları, ilçe milli eğitim vb. noktalara kullanım amaçlı olup, gerektiğinde gün içerisinde ikinci araç hizmete sunulmaktadır.
5- Hizmet vermiş olduğumuz okulun ismi ve logosunu araçlarımızda taşımaktayız.
6- Öğrencilerin, öğretim görevlilerinin ve okulun her türlü aktivitelerine hiçbir ücret talep edilmeden hizmet desteği sağlanmaktadır.
7- Öğretim görevlilerinin servis aracını kullanımından ücret talep edilmemektedir.
8- Gerektiğinde her araç için bir adet ücretsiz okul kontenjanı verilmektedir.
9- Okul idaresinin oluşabilecek talep ve şikayetleri gün içerisinde değerlendirilip anında aksiyon alınmaktadır.
10- Öğrenci velilerine kolaylık sağlama için ödemeler kredi kartına taksitle veya taksitli banka havalesi ile yapılma imkanı sunulmaktadır.
11- Araç kaptanları tanıtıcı yaka kartları bulundurulmaktadır.
12- Kaptan personeli sorumluluğunun bilincinde öğrenciye güven verici hal, hareket ve davranışlar sergilemektedir.
13- Servis Kaptanlarımızın ve yardımcı personelimizin sabıka kayıtları ile sağlık raporları okul idaresine verilmektedir.
14- Araç kaptanları şirketimizin belirlemiş olduğu kılık kıyafet standartlarına uygun olacaklardır.
15- Araç kaptanları tarafından servis esnasında ve okul içerisinde sigara içilmemektedir.
16- Aracın arızası halinde araç temin edilecek temin edilen aracın sürücüsü olsa dahi asıl servis şoförü servise eşlik edecektir.
17- Araçlara yeni eklenen ve servisten ayrılan öğrenciler okul idaresine bildirilir.
18- Araç kaptanlarının cep telefonları servis esnasında ve gün içersinde 24 saat sürekli olarak açık tutulur.
19- Araç kaptanları her ne sebeple olursa olsun öğrenci ve velilere karşı seviyeli olmaktadır.
20- Araçlara öğrenci ve öğretim görevlisi haricinde kimse alınmamaktadır.
21- Araçta öğrenci varken yakıt alınmamaktadır. Servis esnasında güzergah harici duraklama kesinlikle yapılmaz.
22- Araçlarda kış şartlarına uygun olarak zincir, takoz, çekme halatı bulundurulur rutin olarak araç kontrolleri yapılır.
23- Araçlarda karayollarının uygun görmüş olduğu hız tahdidi uygulanmaktadır. Kesinlikle sürat yapılmayacaktır.
24- Araçların camları güvenlik nedeni ile kapalı tutulmaktadır.
25- Araçlar kodlandırılır.
26- Araçlar 3 yaşı geçmemiş okul standartlarına uygun yüksek modellerdedir.
27- Öğrencileriniz her gün belirtilen adresten alınarak ve okul çıkışında da mutlaka aynı adrese teslim edilecektir.
28- Öğrenciler servis saatinden önce gelmişse saatin dolmasını bekler, saati dolunca ilköğretim öğrencileri için rehber alış noktasına giderek öğrenci alınır. Öğrenci yok ise 1 dakika beklendikten sonra araç hareket eder.
29- Servis sürücüsü ve rehber veliye telefon, korna veya zilini çalarak aracın geldiğini haber vermekle yükümlü değildir. Verilen saatte öğrenciyi servise bindirmek velinin, belirlenen saatte alış noktasında olmak sürücünün sorumluluğudur.
30- Öğrenci okula velisi tarafından götürülecekse veya okul çıkışı velisi tarafından alınacak ise servis sürücüsüne bilgi verilmelidir.
31- Öğrenci aynı aracın güzergahı üzerindeki başka bir adrese bırakılacaksa servis sürücüsüne, farklı bir aracın güzergahında başka bir adrese bırakılacaksa okulun ulaşım sorumlusuna bilgi verilmelidir.
32- Kaptan?ı temsilen bir ulaşım sorumlusu sürekli olarak okulda bulunur. Bütün organizasyonlar merkeze bağlı olarak ulaşım sorumlusu yürütür.
33- Ulaşım sorumlusu yol ve hava durumunu takip ederek gerekli durumlarda telefon zinciri kurarak yada firmamızdan toplu sms gönderilerek sürücüleri bilgilendirir.